Bir Lida ürünü kullanan müşteri, belki de kilo alma ve verme sürecinin nasıl gerçekleştiğini merak etmiş olabilir. Kilo alma işlemi nasıl gerçekleşir? Kilo verme işlemi nasıl olur? Kalorinin bu konuda önemi nedir? Bunun gibi birçok soru müşterilerin aklına takılıyor ve kilo verme sürecini etkiliyor. Kilo vermenin de almanın da önemi kaloriden geçer. Kalori de metabolizma ile bir ilişki içerisindedir. Bu konuda siz değerli okuyuculara kilo verme ve alma sürecinin nasıl oluştuğunu anlatacağız.

Neden Kilo Alırız?

Kilo almayı etkileyen en önemli unsur kalori olmaktadır. Örneğin birkaç bardak su içince size hiç kilo yapmaz fakat 1 paket cips yerseniz bu size kilo olarak yansır. Çünkü su kalori içermez fakat cips yüksek miktarda kalori barındırır. Kısacası kalori, kilo almanızı sağlayan bir etkendir.

Lida orijinal kullanan her müşteri nasıl kilo aldığını merak edebilir. Kilo almanızı etkileyen bir diğer etken ise metabolizma olmaktadır. Zayıf insanlar çok yer ama yeterli kilo alamaz fakat kilolu insanlar az yese bile çok kilo almaktadır. “Ne yesem kilo yapıyor, ne içsem yarıyor.” sözü aslında efsane değil, bir gerçek. Bunun sebebi metabolizmada yatıyor. Eğer ki vücudunuz ne kadar enerjik ise, ne kadar hızlı bir dolaşıma sahipse metabolizmanız da o kadar hızlı olur. Bu da sizin zayıf kalmanızı sağlar. Eğer ki metabolizmanız yavaş ise sizin az yeseniz bile çok kilo almanızı sağlar. İşte zayıf ve kilolu insanlar arasındaki en önemli fark budur.

Nasıl Kilo Veririz?

Lida satın aldıktan sonra müşterilerin aklında dolaşan bazı sorular oluşmaktadır. Bu sorulardan birisi de nasıl kilo verebileceğimiz olmaktadır. Eğer ki metabolizmanız hızlı değilse bu da günlük kalori ihtiyacınızın daha az olması anlamına gelir. Metabolizması hızlı olan birinin yaktığı kalori fazla olduğu için günlük kalori miktarı daha yüksek olmaktadır. Sizin yapmanız gereken günlük kalori miktarı ihtiyacınızı hesaplayıp yeme ve içme alışkanlıklarınızı buna göre belirlemek olacaktır. Lida sipariş verdikten sonra bu süreç hızlı ve etkili bir şekilde gerçekleşir.