Eğer ki zayıflama ürünü olan Lida’ya başladıysanız doğru bir karar verdiniz demektir. Lida kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Yedikleriniz ve içtiklerinizin kalorisi 1 günde ne kadara tekabül ediyor? Eğer ki bu konuya dikkat ederseniz zayıflama konusunda profesyonel bir adım atmış olursunuz. Çünkü zayıflamanın altın kuralı bir günde aldığınız kalori miktarına bağlıdır.

Altın Kuralı Unutmayın

Eğer ki Lida satın aldıktan sonra kilo vermek istiyorsanız bu konuda dikkat etmeniz gereken husus bir günde ne kadar kalori ihtiyacınızın olduğudur. Eğer ki kalori ihtiyacınızın altında yemek yerseniz kilo verir, üstünde yerseniz kilo alırsınız, dengeli olursa ise kilonuzu korursunuz. Bundan dolayı kilo verirken ilk yapmanız gereken bir çizelge tutmaktır.

Her gün yediklerinizin ve içtiklerinizin kalorisini not edin. Kalori miktarını üzerindeki etiketten veya internetten öğrenebilirsiniz. Fakat şu konuya da dikkat edin, ürün etiketlerinde genellikle 100 gramlık bir porsiyon için belirtilir. Fakat her ürün için geçerli olmayabilir. Bunu da ürünün boyutuna göre hesaba katarak en doğru hesaplamayı yapın.

Lida orijinal ürünü kilo verirken sağlığınızı da düşünür. Normal bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2.400 kalori olmaktadır. Fakat bu ortalama referans değeridir. Sizinki daha farklı olabilir. Bundan dolayı kendi kalori ihtiyacınızı hesaplamanız için çizelgeye ihtiyacınız var. Örneğin bir günde 2.200 kalori yedikten sonra kilo alıyorsanız sizin metabolizmanız daha yavaş çalıştığı için kalori miktarını azaltmanız gerektiği anlamına gelir. O zaman 2.000 kalori almayı deneyebilirsiniz. Bu miktarı 1.500-1.800 kaloriye kadar indirmek kilo verirken tavsiye edilen ölçülerden birisidir.

Örnek Bir Kalori Etkinliği

Lida sipariş eden her üye, aldığı kaloriye dikkat etmelidir. Örneğin bir günde 2.000 kalori ile neler yiyebilirsiniz bunu hesaplayalım. 200 gram haşlanmış patates, 200 gram karpuz, 2 yumurta, 1 kızartılmış alabalık, 2 dilim ekmek, 5 bardak su, 200 gram portakal, 100 gramlık bir elma ve 100 gramlık bir havuç yediğinizi düşünelim. Bu size 650-700 kalori sağlar. Halen bu kalorinin üzerine bir miktar ekleme yapabilir, daha sağlıklı bir kilo verme süreci için daha fazla kalori alabilirsiniz.