Lida kullanan birçok müşteri, ideal kilosunu da merak etmiş olabilir. Eğer ki tam olarak ideal kilonuzda bulunmak istiyor iseniz bu konuda sizlere ideal kilo hesabının nasıl yapıldığını açıklayacağız.

Lida Kullanırken İdeal Kilonuzu Hesaplayın

Lida sipariş veren birçok kullanıcı sağlıklı yaşamanın formülünü arar. Kaliteli bir hayata merhaba demek istiyorsunuz. İdeal kilonuzu bilmek ve buna göre bir hedef mi koymak istiyorsunuz? Bu konuda yapılması gereken ideal kilonuzu bulmaktır. İdeal kilo, her insanın fiziksel özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Boy, kilo ve cinsiyetin önemli olduğu bu durumda ideal kilonun belirlenmesi buna göre sağlanır.

Vücut kitle endeksi de bu konuda önemli bir sistem olmaktadır. Eğer Lida orijinal ürününü kullanıyor iseniz vücut kitle endeksini merak etmiş olabilirsiniz. Vücut kitle endeksi 20-25 arası olanlar normal kiloda kabul edilir. 20 altı olanlar zayıf, 25-30 arası hafif kilolu, 35-45 arası riskli seviyede kilolu, 45-50 aşırı kilolu ve vücut kitle endeksi 50 üzerinde olanlar ölümcül riskte aşırı kilolu olmakta.

Gençlerde vücut kitle endeksi 19-24 arası normal iken yetişkinlerde 21-28 arası normal kabul edilir. Yaşlılarda ise 25-30 arası normal olarak görülür. Yani yaş ilerledikçe kilo alımında bir artış meydana gelmesi mümkündür. Çevrenizde bu duruma şahit olmuş olabilirsiniz. Zayıf olan bazı kişilerin yaşları ilerledikçe daha kilolu olduğu ve daha yüksek bir vücut kitle endeksine sahip olduğu sıkça rastlanan bir durum olmakta.

Vücut kitle endeksini hesaplamak için vücut ağırlığını boy uzunluğunun karesine metre cinsinden bölün. Örneğin 65 kilo iseniz ve boyunuz 1.70 m ise vücut kitle endeksiniz 22.5 çıkacak. Lida satın alan birçok kullanıcı da vücut kitle endeksini hesaplayarak ideal kilosuna kavuşmuş bulunmakta.

Eğer ideal kilonuzu merak ediyor iseniz bu konuda yapmanız gereken işlem ulaşılmak istenen vücut kitle endeksini veya bulunmanız gereken endeks aralıklarını belirlemelisiniz. Eğer kilolu iseniz en yüksek değeri, zayıf iseniz en düşük endeks değerine odaklanabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken vücut kitle endeksini boy uzunluğunun karesine çarpmaktır. Örneğin zayıf biri olduğunuzu düşünelim. Ulaşmanız gereken vücut kitle endeksi genç bir birey olarak 19 olsun. Bu hesaba göre tam olarak 63 kilo olmalısınız.